در این مطلب 10 مشکل شایع کولر گازی را که تعداد زیادی از افراد به علت وجود آنها معمولا تماس میگیرند اشاره میشود. لازم است بلافاصله بعد از مشاهده آنها را باید برطرف کنید که حتما توصیه میکنیم که اگر به تنهایی قادر به برطرف کردن نیستید با یک تعمیرکار متخصص کولر گازی تماس برقرار کنید .

وقتی تابستان از راه میرسد نیاز به کولر گازی احساس میشود. برای اینکه بتوانید نهایت استفاده از کولر گازی خود را ببرید و برای اینکه مطمئن شوید کولر گازی شما خوب کار میکند و هنگام استفاده از آن خراب نمیشود باید هرچند وقت یک بار به صورت دوره ای یا حداقل هر سال یکبار با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید تا اسپیلت شما را برسی و سرویس کند تا کولر به صورت ناگهانی خراب نشود.

10 مشکل شایع کولر گازی

۱– فیلتر هوای کثیف

فیلتر هوای کولر گازی یکی از قطعاتی است که در صورت سرویس نشدن و تمیز نکردن بموقع امکان دارد علاوه بر پایین آوردن عملکرد کولر گازی به دیگر قطعات آسیب وارد کند. پس هر چند وقت یک بار برای تمیز کردن آن اقدام کنید.

۲– کاهش سرمایش کولر گازی

یکی از مشکلات شایع کولر گازی باد گرم زدن کولر گازی است.

به صورت ساده یک واکنش شیمیایی در سیستم کولر گازی شما باعث میشود که هوای خنک تولید شود. اگر سطح خنک‌کنندگی آن پایین است این به معنای آن است که یک مشکلی برای این سیستم به وجود امده است و در ۹۰ درصد موارد ضعف خنک کنندگی به دلیل نشتی گاز کولر گازی میباشد. در اولین فرصت کولر خود را برسی و نسبت به برطرف کردن این عیب اقدامات لازم را صورت دهید.

۳– خرابی فن بیرونی (کندانسور)

فن بیرونی مسئول انتقال گرمای منزل شما به فضای بیرون از خانه میباشد. اگر فن بیرونی به درستی کار نکند سرمای مناسبی نمیتواند جایگزین گرمای منزل شود و باعث خواهد شد که کمپرسور بیش از حد گرم شده و سیکل سرمایش کولر گازی شما مختل شود

۴– خرابی برد الکتریکی

چهارمین مشکل شایع کولر گازی خرابی برد فرمانی یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز مشکل برای این قسمت امکان به وجود امدن هر مشکلی هست. ازجمله خاموش شدن کولر گازی یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه و …

۵– آسیب دیدن کابلها

اگر کولر گازی گهگاه به صورت خودکار خاموش و روشن میشود به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی ممکن است که با مشکل سیم کشی مواجه باشید. سیمکشی معیوب کولر گازی خیلی خطرناک بوده و احتمال آتش سوزی وجود دارد.

۶ – آبریزی کولر گازی

یکی دیگر از مشکلاتدر کولر گازی که درصد بالایی از مشتریان تماس می گیرند سرریز شدن آب از پنل داخلی کولر گازی می باشد که این نشانه مسدود شدن راه آب خروجی کولر گازی است که با سرویس کولر گازی رفع می شود. البته باید دلایل دیگر را هم بررسی کرد.

۷ – وجود برفک روی لوله ها

مشکل دیگر شایع کولر گازی برفک زدن لوله های کولر گازی یا کندانسور است که نشانه کاهش میزان شارژ گاز دستگاه یا کثیف بودن فیلترها می باشد . بعد از خاموش شدن ، آب شدن یخ ، نشتی به دنبال خواهد داشت. کولر گازی را ریست نکنید اگر تمیز کردن فیلترها کمک نکرد کولر را تا حل مشکل روشن نکنید و با یک سرویسکار تماس بگیرید

 

۸ – صدای غیرمعمول یا لرزش کولر گازی

یکی از مشکلات و ایرادهای کولر گازی که باعث وجود مشکل در آسایش میشود صدای غیر معمول کولر گازی میباشد. این صدا ممکن است از یونیت داخلی (پانل) کولر گازی باشد یا از یونیت خارجی کولر گازی کندانسور. این صدا های ناهنجار و غیر عادی دلایل مختلفی میتواند داشته باشد اما بطور کلی و بر حسب مشاهدات مکرر این صدا میتواند از بالانس نبودن فن یونیت خارجی کولر گازی یا فن یونیت داخلی کولر گازی باشد و یا اینکه پایه های کمپرسور کولر گازی شل شده باشد.

 

۹ – سیستم تهویه مرکزی روشن نمی شود

یکی دیگر از مشکلات شایع کولر گازی روشن نشدن کولر گازی می باشد. اگر سیستم کولر گازی مرکزی روشن نمی شود اول سعی کنید ترموستات و کنترل را تنظیم کنید. اگر این کار جواب نداد با ما تماس بگیرید تا کولر گازی بازدید و تعمیرات لازم انجام شود

۱۰- فن پنل داخلی کولر گازی کار نمی کند

در این مورد اول فیلتر هوا را بررسی کنید که اگر مسدود شده شاید خودتان بتوانید تعمیرش کنید. اگر یخ روی کویل سردکننده و لوله های مبرد وجود دارد اجازه دهید یخ آب شود سپس دوباره ببینید که فن کار می کند یا نه. اگر کار نکرد شاید رله فن یا خود موتور فن خراب است. با تعمیرکار کولر گازی نماس بگیرد.

بیشترین مشکلات کولر گازی که مشتریان برای رفع آن با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس برقرار کرده اند موارد زیر می باشد.

کولر گازی باد خنک تولید نمیکند

سرمای کولر گازی کم شده است

ریموت کنترل کار نمی کند.

کولر گازی گرمایش ندارد.

تولید صدای ناهنجار هنگام کار از پنل داخلی (اواپراتور)

کم شدن پرتاب باد کولر

آبریزش هنگام کارکرد کولرگازی

پرتاب آب در هنگام کاردکرد

روشن نشدن کولر گازی

نشان دادن پیغام خطا یا کد ارور کولر به محض روشن شدن

روشن نشدن کولر گاز و فرمان نگرفتن از ریموت کنترل کولر گازی

یخ زدن پنل داخلی یا اواپراتور کولر گازی

و …

نگران این مشکلات نباشید. برای 10 مشکل شایع کولر گازی و یا سایر مشکلات متخصصین ما به تمامی این مشکلات آگاهند و در کمترین زمان ممکن ان را رفع می کنند و بعد از انجام تعمیرات لذت یک باد خنک را به شما هدیه خواهند داد.

عیب‌یابی کولر گازی

ﻋﻴﺐﻳﺎﺑﻲ ﻳﻚ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺗﻬﻮﻳﻪ ﻣﻄﺒﻮﻉ (کولر گازی، اسپیلت و ..) می توﺍﻧﺪ ﻛﺎﺭ ﺩﺷﻮﺍﺭ ﻳﺎ ﺳﺎﺩﻩ ﺍﻱ ﺑﺎﺷﺪ. ﺩﺭ ﺣﺎﻟﺖ ﻛﻠﻲ ﺭﻭﺵ ﻣﻨﻄﻘﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻳﻦ ﻋﻤﻞ ﺷﺎﻣﻞ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻭ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮﻱ ﭘﺎﺭﺍﻣﺘﺮﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﻴﺴﺘﻢ، ﺣﺬﻑ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻭ ﺣﺬﻑ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺍﺣﺘﻤﺎﻟﻲ ﺗﺎ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﺑﻪ ﻣﺸﻜﻞ ﺍﺻﻠﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺗﺌﻮﺭﻱ ﻧﻤﻲ ﺗﻮﺍﻥ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺟﻮﺍﺏ ﻣﺸﺨﺼﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﻋﻴﺐ ﻳﺎﺑﻲ سیستم تهویه مطبوع (کولر گازی، اسپیلت و ..) ﭘﻴﺪﺍ ﻛﺮﺩ؛

ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﻬﻤﻲ ﺍﺯ ﻛﺎﺭ ﻋﻴﺐ ﻳﺎﺑﻲ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻭ ﺭﻭﺷﻬﺎﻱ ﺧﺎﺻﻲ ﻛﻪ ﺑﺮﺍﻱ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﺑﻪ ﺭﻳﺸﻪ ﻣﺸﻜﻞ ﺩﺍﺭﻧﺪ، ﻣﺮﺑﻮﻁ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ. بهتر است همیشه کار عیب یابی و تعمیر کولر گازی را به متخصص آن بسپارید. امیدواریم این مطلب که در مورد 10 مشکل شایع کولر گازی بود، به درد شما خورده باشد.

در صورتی که به هر گونه نصب کولر گازی، سرویس کولر گازی و یا تعمیر کولر گازی، تعمیر اسپیلت، و سایر سیستم های تهویه مطبوع در مناطق تهران نیاز داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید.

10 مشکل شایع کولر گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *