مشتریها میپرسند هر چند سال باید کولر گازی را سرویس کنیم در واقع زمان سرویس کولر گازی چه زمانی است؟

هر وسیله‌‎ای گاهی نیاز به بررسی دوره‌ای توسط کارشناس مربوطه دارد و کولر گازی نیز از این امر مستثنی نیست. همیشه توجه نمایید که اگر کولر گازی خود را به طور مرتب سرویس و بررسی نمایید عمر دستگاه بیشتر و کارایی آن نیز در طول سالیان حفظ میشود.

اگر كولر هاي گازي سرويس نشوند به دليل كثيفي، عملا زمان و انرژی بيشتري را جهت خنك نمودن محيط صرف مينمايند. اين موضوع در وهله اول باعث افزايش مصرف برق و هزينه پرداختي آن ميشود و سرانجام ممکن است به دليل كاركرد زياد كمپرسور و افزايش آمپر مصرفي، دستگاه دچار مشکل شود و برد دستگاه، سيم‌كشي و حتي كمپرسور آسيب جدي ببيند.

خوب سرویس کولر گازی با توجه به مارک کولر گازی و شرایط و نحوه ی کارکرد متفاوت هستند.

ولی باید توجه داشت به اینکه گرد و خاک و چربی گرفتن پنل و کمپرسور همه مارکهای کولر گازی به هم شبیه هست و میتواند جلوی هوا کشی و پرتاب باد را گرفته در نتیجه موجب فشار آمدن به موتور کولر و سوختن موتور شود.

زمان سرویس کولر گازی

در نتیجه بر اساس تجربه ثابت شده که اگر هر سال کولر گازی شستشو و سرویس شود در روند کارکرد و مصرف برق و دیرتر خراب شدن کولر گازی صددرصد مهم و تاثیر گذار خواهد بود.

البته در شرایط عادی زمان مناسب جهت سرویس دوره‌ای کولر گازی شما حداکثر هر دو سال یکبار است ولی توصیه ما این است که هر سال در فصل بهار سرویس دوره ای کولر گازی را انجام بدهید.

سپاس از اینکه وقت گرانبهایتان را صرف خواندن مطالب ما میکنید. امیدواریم بتوانیم گوشه‌ای از مشکلات شما را برطرف کنیم.

برای تعمیر کولر گازی با ما تماس بگیرید. با یک تماس مشتری ما میشوید.

هر چند سال باید کولر گازی را سرویس کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *