سرویس کولر گازی چیست و چه اقداماتی برای سرویس کولر گازی انجام میشود؟

ابتدا بدانیم سرویس کولر گازی چیست؟ منظور از سرویس کولر گازی رفع ایراداتی است که شاید زیاد به چشم نیاید ولی با گذشت زمان و عدم رسیدگی به آن مسبب بروز مشکلات بزرگ در دستگاه شود که طبیعتا برای تعمیر کولر گازی و رفع آن مشکل هزینه‌های بسیار بیشتر باید انجام شود.

به عنوان مثال پس از گذشت زمانی از کار کردن کولر گازی، کویل کونداسور آن کثیف میشود که به دنبال آن فشار بر روی کمپرسور کولر بیشتر میشود چون نیاز است که تندتر کار کند تا نتیجه هوایی مطلوب تری را ارائه دهد.

خرابی و تعویض کمپرسور برای شما هزینه‌های بسیار بالایی را به دنبال خواهد داشت؛ در صورتی که میتوانستید با یک سرویس دوره‌ای کولر گازی کم هزینه اقدام به تمیز کردن کویل کونداسور آن کنید تا هم دستگاهتان با کیفیت بالاتری کار کند، هم مصرف انرژی شما بالا تر نرود و هم هزینه‌های گزافی جهت تعویض قطعه‌های بزرگتر نکنید.

اهمیت اقدام به سرویس دوره‌ای کولر گازی

علاوه بر مثال بالا زمانی که کولر گازی شما مدتی کار میکند، به دلیل کثیف شدن بعضی بخشها مثل فیلتر هوا و غیره راندمان کار دستگاه کاهش میابد که به دنبال آن برای گرفتن هوای خنک‌تر و باکیفیت‌تر مجبور میشوید درجه دمای آن را کاهش دهید یا مدت زمان بیشتری آن را روشن نگه دارید که علاوه بر افزایش مصرف برق باعث بروز مشکلاتی در دستگاه میشود.

چرا اقدام به سرویس کولر گازی کنیم؟

چون با یک هزینه ناچیز بصورت دائمی از دستگاهی با کیفیت و بهره‌وری بالا استفاده میکنید، از هزینه‌های گزاف تعمیر قطعات مهم جلوگیری میکنید. این کار باعث میشود اتفاقاتی مثل آبریزش کولر گازی، پرتاب هوای گرم و … برای شما پیش نیاید.

چه کار هایی در سرویس کولر گازی انجام میشود؟

بعد از اینکه فهمیدیم سرویس کولر گازی چیست، خوب است بدانیم چه اقداماتی در هنگام سرویس کولر گازی انجام میشود؛

کارهایی مثل شستشوی پنل داخلی و پنل خارجی، آزمایش آمپر دستگاه، بررسی و آزمایش مقدار گاز و همچنین در صورت نیاز اقدام به شارژ دستگاه در پروسه سرویس دوره‌ای کولر گازی انجام میشود.

اگر کولر خود را به موقع شارژ و سرویس نمایید، همواره با یک روند یک نواخت مصرف انرژی خود را کاهش میدهید، سلامت کولر گازی خود را تضمین میکنید و با راندمان بالا از آن بهره میبرید.

برای سرویس کولر گازی خود در تهران با ما تماس بگیرید.

سرویس کولر گازی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *