برای توضیح تفاوت مبدل اولیه پکیج با مبدل ثانویه پکیج، ابتدا باید بندانیم که مبدل اولیه و ثانویه پکیج به اجزایی از پکیج که وظیفه تأمین آب گرم مصرفی و گرمایش رادیاتورها را بر عهده دارند، گفته می‌شود. درواقع کار مبدل ثانویه در پکیج این است که با انتقال گرما از طریق لوله‌های مسی و با استفاده از حرارت غیرمستقیم، آب مصرفی را گرم کند.

تفاوت عملکرد مبدل اولیه و ثانویه

در پکیج‌های تک مبدل، آب گرم مصرفی و گرمایش رادیاتورها از طریق شعله مستقیم تأمین می‌شود و درست در لحظه‌ای که شیر آب گرم را باز می‌کنید، به دستگاه اعلام شده و آب گرم در دسترس قرار می‌گیرد.

تفاوت مبدل اولیه پکیج با مبدل ثانویه پکیج
تفاوت مبدل اولیه پکیج با مبدل ثانویه پکیج

در پکیج‌های دو مبدل روش تأمین گرمایش به روش متفاوت صورت می‌گیرد؛ در این نوع پکیج‌ها دو نوع مبدل وجود دارد که گرمایش رادیاتورها توسط مبدل اصلی یا اولیه و گرمایش آب از طریق مبدل ثانویه یا صفحه‌ای انجام می‌شود. به این صورت که مبدل اولیه پکیج ایران رادیاتور، بوتان و هر برند معتبر دیگری وظیفه تأمین گرمایش رادیاتورها و شوفاژها را بر عهده دارد. کار مبدل ثانویه در پکیج این است که با عبور آب از لوله‌های گرم شده آن، آب گرم مصرفی خانه تأمین می‌شود و آب سرد با قرار گرفتن در مجاورت آب گرم، هر بار گرم می‌شود و مورد مصرف قرار می‌گیرد.

رسوب کمتر در پکیج دو مبدل

شاید بیشتری تفاوت مبدل اولیه پکیج با مبدل ثانویه پکیج گرمایش غیرمستقیم باشد. در این نوع پکیج‌ها که به آن‌ها دو مبدله گفته می‌شود، آب با هیچ شعله مستقیمی در تماس نیست و همین موضوع موجب می‌شود که رسوب کمتری بر جدار پکیج ایجاد شود و آب تنها از تماس با لوله‌های داغ شده مسی در پکیج شروع به گرم شدن کند. برای مکان‌هایی که میزان آب مصرفی به نسبت بیشتر است، معمولاً بهتر است از این نوع پکیج‌ها استفاده شود. اگر فکر می‌کنید مصرف آب کمی دارید، می‌توانید از پکیج‌های تک مبدل استفاده نمایید و هزینه کمتری برای خرید پکیج خود کنید. به علاوه از آنجایی که این نوع پکیج‌ها رسوب کمتری دارند، اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که رسوب و سختی آب بیشتر است شاید بهتر باشد که از پکیج دو مبدل استفاده نمایید.

کار مبدل ثانویه در پکیج

در پکیج‌های دو مبدل معمولاً مبدل اولیه و ثانویه پکیج هر کدام در بخشی جداگانه قرار گرفته‌اند. مبدل اولیه در قسمت فوقانی محفظه مربوط به احتراق واقع شده است و یک ورودی و یک خروجی دارد که وظیفه تأمین گرمایش محیط را بر عهده دارد. در مقابل، مبدل ثانویه که زیر محفظه احتراق قرار گرفته است در اندازه‌ای بسیار کوچک‌تر از مبدل اصلی و اولیه بوده و وظیفه گرم کردن آب مصرفی توسط مدار گرمایشی را بر عهده دارد که این مدارها نیز توسط همان مبدل اولیه گرم می‌شوند.

مبدل ثانویه برای کمتر رسوب گرفتن مبدل اصلی تعبیه شده و جنس فلزی که در آن به کار رفته مقاوم تر هست که رسوب کمتر به آن چسبیده و در مقابل اسید شوی از خوردگی ناچیزی برخودار است.

همچنین در مورد علت خرابی و سوختگی مبدل پکیج و آبگرمکن میتوایند به همین مقاله مراجعه کنید.

برای مشاوره در زمینه تعمیر پکیج در شهر تهران و همچنین دریافت خدمات سرویس پکیج و تعمیر پکیج در تهران با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس مدیریت سرویس پکیج تهران ۰۹۱۰۱۵۰۸۷۵۳
شماره تماس سرویسکار پکیج تهران ۰۹۹۰۳۵۶۱۶۳۵

 

تفاوت مبدل اولیه پکیج با مبدل ثانویه پکیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *