مزیت آموزش سرویس کولر گازی این است که چناچه اقدام به نصب و سرویس کولر گازی بکنید یا نیاز به تعمیر کولر گازی داشته باشید با انجام چند مرحله زیر میتوانید در زمان و پول خود صرفه‌ جویی کنید. بعضی کارها مانند نصب کولر گازی و سرویس کولرگازی نیاز به یک نصاب یا سرویس‌ کار کولرگازی حرفه‌ای دارند، اما یکسری کارها هستند که شما خودتان میتوانید به تنهایی انجام دهید تا قابلیت خنک کنندگی کولر گازی خودتان را در تمام طول تابستان حفظ کنید.

برای تعمیرات اساسی کولر گازی خود و یا سرویس دوره ای کولر گازی البته میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

مراحل سرویس کولرگازی

برای یادگیری و اطلاع کامل از مراحل سرویس کولر گازی آموزش سرویس کولر گازی زیر را به دقت دنبال کنید.

مرحله اول سرویس کولرگازی: تمیز کردن کولر گازی

اطمینان حاصل کنید که دستگاه خاموش است یا با استفاده از کلید روشن / خاموش یا با خاموش کردن کل مدار برق مربوطه.

لوله مسی کوچکی که شیلنگ را به کولرگازی متصل می‌کند بررسی کنید. اگر با لمس آن احساس گرمی بکنید، احتمالا کویلهای کولرگازی کثیف هستند و باید تمیز شوند.

قبل از سرویس کولرگازی، هرگونه خس و خاشاک باقیمانده در اطراف پنل خارجی کولرگازی را تمیز کنید.

پوشش رویی کولرگازی را جدا کرده و محل کویلهای تهویه هوا را شناسایی کنید (کویل های کولرگازی شبیه رادیاتور ماشین هستند).

از قلم‌موی نرم برای تمیز کردن گرد و خاک از روی پوشش خارجی پنل استفاده کنید.

موتور و سیم‌ کشی را با یک ورق پلاستیکی بپوشانید.

پره‌ها ،کویلها و داخل دستگاه را بشورید.

دفترچه راهنمای کولرگازی را بررسی کنید. برخی از سیستم‌ های تهویه مطبوع نیاز به روغن‌ کاری موتور (روان کاری با روغن ) دارند. این کار تا پنل خارجی کولرگازی باز است، انجام دهید.

بعد از قرار دادن پوشش خارجی پنل سر جای خود، کولرگازی را روشن کرده تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند.

فیلترهای کولرگازی که معمولاً نزدیک مجرای هوای بازگشتی قرار دارند نیز باید هرچند ماه یک‌بار تعویض شود.

مرحله دوم سرویس کولرگازی: بررسی عملکرد کولرگازی

از پنل کنترل یا ترموستات شروع کنید. دستگاه را روشن کرده و مطمئن شوید که دستگاه به درستی کار می‌کند. در غیر این صورت، با یک تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید.

بعد از روشن کردن دستگاه، با دقت به صداهای عجیب و غریب احتمالی گوش کنید. در صورت شنیدن صداهایی شبیه به ضربه زدن به موتور و غیره، ممکن است دستگاه نیاز به تعویض یا روغن‌کاری داشته باشد. بهتر است برای انجام این کارها با یک تعمیرکار کولرگازی تماس بگیرید.

دمای هریک از اتاقهای خانه را توسط یک گرماسنج دستی اندازه‌گیری کنید. دماسنج را به مدت چند دقیقه در اتاق کار گذاشته و پس از سپری شدن زمان مناسب، اطمینان حاصل کنید که تمام اتاق‌ها در دمای برابر هستند.

اطمینان حاصل کنید که دمای اتاق با دمای ترموستات کولرگازی شما هماهنگ باشد. در غیر این صورت، یک تعمیرکار کولرگازی می‌تواند به شما در تشخیص و اصلاح مشکل کمک کند.

به دنبال چکه یا ریزش آب از طریق هوای برگشتی یا پنل خارجی کولرگازی باشید.

مرحله سوم سرویس کولرگازی: رفع مشکلات مربوط به آب

هرگونه نشتی را در لوله‌ها بررسی کنید. در صورت وجود ترک، سوراخ و نشتی، لوله باید تعویض شود.

لوله درین (آب کش)، جایی که آب حاصل از تصعید باید از آنجا تخلیه شود را پیدا کنید. در هر کولرگازی باید یک محفظه زهکشی برای خروج آب حاصل از تصعید وجود داشته باشد. آن را پیدا کرده خارج کنید.
پنل زهکشی را با پاشیدن آب از بالا تمیز کنید.

آب را داخل مخزن زهکش تصعید ریخته و برای شروع کار به پمپ تصعید نگاه کنید. پمپ باید فعال بوده و آب را به خارج از لوله زهکشی پمپاژ کرده تخلیه کند. اگر پمپ، آب را تخلیه نمی‌کند احتمالاً تانک تخلیه بیش از حد پر شده و نیاز به تعویض پمپ توسط تعمیرکار کولرگازی هست.

برای سرویس کولرگازی راحت ترین و مطمئن ترین کار تماس با یک تعمیرکار کولرگازی است.برای سرویس و تعمیر کولرگازی تهران آماده ارائه خدمات نصب و جابجایی کولرگاز، شارژ گاز، تعمیر و سرویس کولرگازی در تمام نقاط تهران هستیم.

 

چنانچه توانستید از این آموزش سرویس کولر گازی استفاده کنید، یتوانید در زمان و هزینه صرفه جویی نمایید و چنانچه نیاز به تعمیرات حرفه ای کولر گازی داشتید، میتوانید برای تعمیرات اساسی کولر گازی خود و یا سرویس دوره ای کولر گازی با ما تماس بگیرید.

آموزش سرویس کولر گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *